اعتماد آنلاین – فروش میوه 10 درصد زیر قیمت؟


سافتی من –

|
۱۴۰۱/۱۲/۲۰ ۱۷:۰۶:۴۵

محمدعلی نیکبخت مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در خصوص تنظیم بازار کالا‌های پرمصرف شب عید و ماه مبارک رمضان گفت: براساس دستورالعمل ابلاغ شده و توافق انجام شده، قرار شد اتحادیه‌ها، میوه را تامین کنند و با ارزیابی‌های انجام شده، قیمت میوه را ۱۰ درصد پایین‌تر از قیمت روز به فروش برسانند، تعیین قیمت نیز با نظارت کمیته استانی در داخل خود استان‌ها انجام می‌شود.
به گزارش سافتی من، نیکبخت مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان این که ذخیره‌سازی میوه شب عید توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، افزود: طرح ذخیره‌سازی میوه شب عید از سال ۸۵ در دولت نهم آغاز شد و تاکنون ادامه دارد، امسال طرح ذخیره‌سازی براساس صلاحدید وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ ستاد تنظیم بازار کشور، با نظارت استانداران به بخش خصوصی واگذار شد.
به گفته وی، در طول سنوات گذشته، دولت خرید میوه شب عید را به صورت متمرکز انجام می‌داد به طوری که سازمان مرکزی تعاون روستایی به عنوان متولی محصول سیب و پرتقال را خرید و بین استان‌ها توزیع می‌کرد، اما امسال برای تامین میوه شب عید سال ۱۴۰۲، با تغییر روش اختیار به استان‌ها واگذار شد.
نیکبخت در خصوص آمار ضرر و زیان ناشی از ذخیره‌سازی و عرضه میوه شب عید در سنوات گذشته گفت: از سال ۹۴ تا ۱۴۰۱ در طول مدت هشت سال، دولت بالغ بر هزار و ۲۸ میلیارد تومان ضرر و زیانی بوده که از محل توزیع میوه تنظیم بازار متحمل شده است.
به گفته وی، این ضرر و زیان مربوط به ۴۵۵ هزار تن سیب و پرتقال (۱۴۵ هزار تن سیب و ۳۱۰ هزار تن پرتقال) توزیع شده است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در خصوص عرضه میوه شب عید در استان تهران گفت: برای تامین میوه شب عید استان تهران، علاوه بر سهمیه‌ای که این سازمان در نظر گرفته است، قرار شد ۱۲۰۰ تن میوه شب عید را توسط سازمان میادین شهرداری تامین شود.
 

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *