اقتصاد نیوز – عجب بازار عجیبی شده است

سافتی من – به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، طلا در روز دوشنبه به روند صعودی انتهای هفته خود ادامه دارد و باز هم نزدیک به 2 درصد افزایش قیمت داشت تا پس از هفت هفته مجددا از مرز 1900 دلار عبور کند. مهم ترین عاملی که سبب شده است تا طلا روندی صعودی به خود بگیرد ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا بود.
این موضوع سبب شده است تا سرمایه ها به سمت پناه گاه های امن سرمایه از جمله طلا هجوم بیاورند. البته امروز با توجه به حمایت فدرال رزرو از سرمایه داران بانک سیلیکون ولی کمی از شدت ترس در بازارها کاسته شده است. از سوی دیگر یکی دیگر از مواردی که سبب شده است تا طلا با افزایش تقاضا مواجه شود، افزایش امیدواری به عقب نشینی فدرال رزرو از سیاست های انقباضی است.
همچنین کاهش شاخص دلار و نرخ سود اوراق قرضه آمریکا نیز راه طلا را برای عبور از مرز 1900 دلار هموار کرد. نکته جالب اینکه اکنون سرمایه گذاران در وضعیت کنونی دیگر فلزات گرانبها را نیز به عنوان پناه گاه در نظر گرفته اند. به همین دلیل نیز فلزاتی مانند نقره، پلاتینیوم و پالادیوم نیز در روزی که گذشت افزایش قیمت چشمگیری داشتند.
همچنین امروز بازار رمزارزها صعود قیمتی کم سابقه ای را پشت سر گذاشت و دلیل اصلی آن نیز اعلام پشتیبانی فدرال رزرو از ورشکستگی سیلیکون ولی و امید به کاهش شدت عملیات انقباضی فدرال رزرو بود.
 قیمت بیت کوین در حالی که در کانال 20 هزار دلار در حال نوسان بود و هفته ای با ریزش قیمتی 8.5 درصدی را پشت سر گذاشته بود، امروز تا کانال 24 هزار دلاری پیش روی کرد. با اینکه پس از آن بیت کوین کمی عقب نشینی قیمتی داشت، اما بازدهی این هفته در حالی که فقط دو روز از آن گذشته است به بیش از 16 درصد رسیده است.
اتریوم نیز در کمتر از دو روز از کانال 1400 دلاری وارد کانال 1600 دلاری شد و بازدهی هفتگی آن در همین ابتدای هفته به بیش از 12 درصد رسید. این در حالی بود که اتریوم هفته پیش بیش از 6 درصد ریزش قیمت داشت.
 
  ∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *