اخبار

باشگاه خبرنگاران جوان – امروز برای ممنوعیت واردات برنج تصمیم گیری می شود


سافتی من –

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ابراهیم زارع، مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالا‌های کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی گفت: با توجه به شرایط خشکسالی امسال و واقعیت‌های موجود، درباره اجرای ممنوعیت واردات برنج که هر ساله در ۴ ماه از سال (از ابتدای مرداد تا آبان) به منظور حمایت از تولید داخلی انجام می‌شد، تصمیم گیری نهایی را انجام خواهیم داد.
او افزود: کارگروه تنظیم بازار کشور در خرداد ماه امسال به علت خشکسالی، ممنوعیت واردات برنج را لغو کرد و در آن زمان وزارت جهاد کشاورزی با این موضوع مخالفت کرده بود.
مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالا‌های کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی با اشاره به نامه معاون اول رئیس جمهوری در ۹ مرداد ماه و اعلام بازگشت وظایف مرتبط با کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی در قالب قانون تمرکز وظایف کشاورزی اظهار داشت: با بازگشت وظایف مرتبط به کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی، در مورد موضوع ممنوعیت واردات برنج در مدت یاد شده، جلسه کارشناسی برگزار می‌شود.
زارع ادامه داد: نتیجه آن امروز در نخستین جلسه کارگروه تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی مطرح و بررسی خواهد شد.
او یادآور شد: با توجه به پیش بینی کاهش تولید برنج به علت خشکسالی، نمی‌خواهیم کشور دچار تنش شود و از سوی دیگر نمی‌خواهیم تولید داخل این محصول آسیب ببیند.
مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالا‌های کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی گفت: تصمیم درباره اجازه واردات یا ممنوعیت واردات برنج در این ۴ ماه در حالی باید اتخاذ شود که بر اساس گزارش ها، واردات برنج در چند ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
زارع تصریح کرد: در جلسه تنظیم بازار امروز، نمایندگانی از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت، گمرک، بانک مرکزی، تشکل ها، دستگاه‌های نظارتی و سایر نهاد‌های ذیربط حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/ع
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *