باشگاه خبرنگاران جوان – بیش از یک هزار دستگاه کنتور هوشمند برق در ادارات کردستان نصب شده است


سافتی من –
هیوا لهونیان گفت: از طریق کنتور‌های هوشمند نصب شده در ادارات و ارگان‌ها، برق مصرفی کنترل و پایش می‌شود و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، اقدام به قطع برق ادارات خواهد شد.
او می گوید: طبق ابلاغ هیات دولت، همه دستگاه‌ها و ادارات، باید مصرف برق خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل، در ساعات اداری ۳۰ درصد و ساعات غیراداری، ۶۰ درصد کاهش دهند که با این کار، حداقل چهار مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌های مجموعه شرکت برق برای عبور موفق از پیک ۱۴۰۱ و پرهیز از اعمال خاموشی برق در سطح استان است و در این راستا سیاست‌های تشویقی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
لهونیان می گوید: الگوی تعیین شده برای مصرف برق در ماه‌های گرم سال (از خرداد تا شهریورماه) ۳۰۰ کیلو وات ساعت و در ماه‌های غیرگرم ۲۰۰کیلووات ساعت است و در صورتی که مشترکان از این میزان کمتر مصرف کنند مشمول طرح‌های تشویقی می‌شوند.
بر اساس مصوبه هیأت وزیران مقرر شد ساعات کار تمام ادارات از ۲۱ خرداد تا سوم شهریورماه ساعت ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین شود. این طرح تا پایان مرداد و پیک مصرف ادامه دارد.
در حال حاضر ۷۱۲ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی و صنعتی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *