اخبار

برنا – افزایش 124 درصدی عوارض پرداختی به شهرداریها و دهیاریهای استان قزوین


سافتی من – به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ عزیز الله عباس پور، در این باره اظهارداشت: تخصیص عوارض شهرداریها در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 124 درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: در نیمه اول امسال از محل مشارکت مردم استان در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از 511 میلیارد و 300 میلیون تومان به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریهای استان به صورت مستقیم واریز شده است.
عباسپور تصریح کرد: عواید پرداخت مالیات، به توسعه استان به ویژه در امور عمرانی و توسعه شهرها و روستاها کمک می کند و بخش قابل توجهی از درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها و دهیاری ها تخصیص می یابد که این منابع پیامدهای بسیار اثربخش و سودمندی را در حوزه توسعه زیرساخت های شهری برای استان ها به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده تحت عنوان مالیات سلامت به پوشش درمان افراد ساکن در روستاها و شهرها و جامعه عشایری، تکمیل و تامین تجهیزات بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی با اولویت بیمارستان‌های مناطق توسعه ‌نیافته، ارتقای سطح بیمه بیماران صعب ‌العلاج و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی خارج از روستاها و شهرها به وزارت بهداشت و درمان تخصیص می‌یابد.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اظهارداشت: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 220 میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته 62 درصد افزایش داشته است.
عباسپور گفت: عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و یا منطقه ای فقط برای عمران و آبادانی همان منطقه مصرف می شود که این امر گویای این واقعیت است که تلاش شهروندان هر منطقه در تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت آن شهر خواهد داشت.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در زمینه آثار و نتایج پرداخت مالیات افزود: برای اینکه مردم به رسالت مالیات و توسعه کشور اعتقاد پیدا کنند نیاز به فرهنگ سازی مالیاتی است لذا باید این باور در مردم ایجاد شود که پرداخت مالیات در توسعه و رونق شهرها تاثیر بسزایی دارد و لازم است شهرداری ها اطلاع رسانی لازم به مردم در خصوص نحوه هزینه کرد مالیات بر ارزش افزوده را داشته باشند.
عباسپور بیان کرد: این امر می تواند نقش زیادی در اعتماد سازی مردم و تشویق و ترغیب آنها به پرداخت مالیات و در نهایت بالا بردن سهم مشارکت مودیان در عمران و آبادانی شهرها داشته باشد.
انتهای پیام
 

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *