اخبار

بودجه پیشنهادی شش هزار میلیارد دلاری بایدن برای سال ۲۰۲۲ | اقتصاد | DW


فتح ایران – بهره بانکی در سطح بسیار نازلی قرار دارد. همین موضوع از واهمه ناشی از افزایش کسری بودجه کاسته است. جو بایدن برای شتاب بخشیدن به نرخ رشد اقتصادی و غلبه بر مشکلات ناشی از همه‌گیری کرونا، طرح بودجه‌ای بالغ بر ۶۰۰۰ میلیارد دلار برای سال ۲۰۲۲ به کنگره ارائه کرده است. کسری بودجه این طرح بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. این در حالی است که کسری بودجه دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ و پیش از شیوع ویروس کرونا ۹۸۴ میلیارد دلار بود. جو بایدن در سخنرانی خود به مناسبت ارائه طرح بودجه سال ۲۰۲۲ آمریکا گفته است که این کشور باید از موقعیت کنونی برای احیای مجدد اقتصاد آمریکا بهره‌گیرد. اشاره بایدن به نرخ نازل بهره بانکی است. به کانال اینستاگرام سافتی من وله فارسی بپیوندید رئیس جمهور آمریکا گفته است که این کشور در موقعیتی نیست که به همان وضعیت پیش از دوره کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن بازگردد. محورهای اصلی بودجه مورد نظر بایدن آموزش، بهداشت، زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین مقابله با تغییرات اقلیمی را شامل می‌شوند. بودجه نظامی آمریکا برای سال آینده نیز با اندکی افزایش ۷۵۶ میلیارد دلار تعیین شده است. قرار است بخشی از این بودجه شش هزار میلیارد دلاری از طریق افزایش مالیات بر شرکت‌های بزرگ و اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان تامین شود. میچ مک‌کانل، رهبر فراکسیون جمهوریخواه در مجلس سنای این کشور از طرح بودجه سال ۲۰۲۲ بایدن انتقاد کرده و گفته است که اجرای چنین طرحی می‌تواند باعث فقر مردم و افزایش تورم گردد. کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفته است که این “غیرمسئولانه‌ترین” بودجه پیشنهادی است که او تا کنون شاهد آن بوده است.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویلمینگتون، محل سخنرانی جو بایدن و کامالا هریس، پس از اعلام پیروزی انتخابات. بایدن مردم آمریکا را به وحدت فراخواند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لحظاتی پس از اعلام خبر پیروزی بایدن، مردم آمریکا به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای برای برپا کردن جشن پیروزی و عده‌ای برای اعتراض و مخالفت. اینجا اورلاندو است. طرفداران بایدن به خیابان‌ها آمده‌اند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته می‌شود سی درصد از کسانی که به بایدن رای داده‌اند، کسانی بوده‌اند که به علت مخالفت با ترامپ به پای صندوق‌های رای رفته بودند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن نتیجه‌ای بی‌سابقه پیش بینی می‌شود که شمار آرای کل جو بایدن از مرز ۷۵ میلیون نیز بگذرد. چنین پدیده‌ای در کل تاریخ آمریکا امری بی سابقه است. اینجا در واشنگتن، عده‌ای از طرفداران بایدن در دفاع از دموکراسی به خیابان آمده‌اند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن شیکاگو، جشن پیروزی دموکرات‌ها در تقریبا همه شهرهای بزرگ آمریکا اکثریت را از آن خود کرده‌اند. اینجا در شیکاگو نیز، عده‌ای از طرفداران بایدن و هریس به خیابان‌ها آمده و پیروزی بر دونالد ترامپ را جشن گرفته‌اند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن پایان انتظار مردم واشنگتن نیز پس از اعلام خبر پیروزی بایدن برای ابراز شادی خود به خیابان آمدند. همه در انتظار اعلام خبر مربوط به نتایج انتخابات از سوی “سی‌ان‌ان”، “ان‌بی‌سی” و آسوشیتدپرس بودند. آرای جو بایدن می‌تواند حتی افزایش یابد.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن شمارش آرا ادامه دارد پیروزی بایدن در ایالت پنسیلوانیا سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رقم زد. این در حالی است که هنوز نتیجه شمارش آرا در ایالت نوادا و آریزونا اعلام نشده است. بایدن در هر دو ایالت از رقیب خود پیشی گرفته است.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن فیلادلفیا، شهری که در پیروزی بایدن نقش مهمی ایفا کرد در بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا، و از آن جمله فیلادلفیا، اکثریت مردم رای خود را به سود جو بایدن داده بودند. باید یادآور شد که حتی در ایالت جورجیا نیز بایدن پیشتازی خود را وامدار شهرهای بزرگ است. آرای جورجیا قرار است به علت اختلاف کم بین دو رقیب انتخاباتی بازشماری شود. نتیجه آن هر چه باشد، تاثیری بر سرنوشت انتخابات ندارد.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن ترامپ و شکست در انتخابات دونالد ترامپ، حتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از پذیرش شکست خود امتناع می‌کند. اما سرنوشت انتخابات آمریکا برای مردم این کشور رقم خورده است. ترامپ با انتشار یک پست توییتری جدید بار دیگر از پیروزی خود در این انتخابات سخن گفت. اینجا لوس آنجلس است.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن دو چهره آمریکا آمریکا دو پاره شده است. چهار سال حکومت ترامپ به شکاف موجود در آن کشور عمق بیشتری بخشیده است. در حالی که مردم در خیابان‌های شهرهای بزرگ برای برپایی جشن پیروزی بایدن به خیابان‌ها آمده‌اند، در خیابان‌های شهرهای دیگر و مناطق عمدتا کشاورزی، چهره‌ دیگری از آمریکا خود را نشان می‌دهد. اینجا فیلادلفیا است.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن طرفداران ترامپ پس از اعلام خبر پیروزی بایدن، شماری از طرفداران ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات به خیابان‌ها آمدند. اینجا عده‌ای در میلواکی تظاهرات کرده و از تقلب در انتخابات سخن می‌گویند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن دزدی را متوقف کنید! شماری از طرفداران ترامپ در پیروی از اظهارات او از “سرقت نتیجه انتخابات” حرف می‌زنند. به‌رغم پیشتازی بایدن در ایالت آریزونا، عده‌ای از طرفداران ترامپ نیز به خیابان‌ها آمده‌اند.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن چین و انتخابات آمریکا طرفداران ترامپ از “نظم و قانون” و همچنین از سیاست خارجی دولت او دفاع می‌کنند. اینجا در میلواکی، عده‌ای شعارها و سخنان ترامپ را تکرار کرده‌اند. آن‌ها مدعی شده‌اند که جو بایدن، مهره کشور چین است.
خیابان‌های آمریکا پس از اعلام پیروزی جو بایدن “پراود بویز” و “واکینگ‌های خشمگین” طرفداران ترامپ چهره‌های مختلفی دارند. از نیروهای مذهبی گرفته تا گروه‌های راست افراطی. اینجا شماری از اعضای گروه “وایکینگ‌های خشمگین” را می‌بینیم. در شهر هاریسبرگ، واقع در ایالت پنسیلوانیا. همان ایالتی که آرایش پیروزی بایدن را ممکن ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *