اخبار

بولتن‌نیوز – قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا موجب رانت و فساد می‌شود/ سیاست‌های وزارت صمت در راستای سودرسانی میلیاردی به دلالان/ تهیه طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس


خیزش نیوز – گروه اقتصادی: نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به قیمت‌گذاری دستوری فولاد در بورس از سوی وزیر صمت گفت: قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا موجب رانت و فساد می‌شود.

ولی اسماعیلی نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه سیاست‌های وزارت صمت در راستای سودرسانی آن هم سودهای میلیاردی به دلالان است، گفت: وزارت صمت در 2 سال گذشته 35 بخش‌نامه برای تنظیم بازار فولاد صادر کرده که نتیجه آن سود میلیاردی به دلالان بوده است.
وی با انتقاد شدید از قیمت‌گذاری دستور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای فولاد در بورس کالا گفت: این قیمت‌گذاری دستوری آن هم در بورس کالا هیچ عایدی جز توزیع رانت از جیب مالکان سهام عدالت و بازنشستگان در بر ندارد.
نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه در دفاع از حقوق ملت با احدی تعارف نداریم،‌گفت: وزیر صمت باید از قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا صرف‌نظر کند وگرنه باید پاسخگوی این سیاست و عملکرد غلط خود باشد.
اسماعیلی همچنین به عملکرد فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در زمینه بورس اشاره کرد و با تهدید وزیر اقتصاد به استیضاح تأکید کرد: در دفاع از حقوق بیت‌المال و حق پایمال شده مردم در بورس، احیای اعتماد مردم، لزوم ساماندهی بازار سرمایه و تقویت سازمان بورس وزیر اقتصاد را استیضاح خواهیم کرد.
روز سه شنبه هفته گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت، جهت کاهش قیمت فولاد و محصولات فولادی، قیمت پایه شمش فولاد در بورس را معادل ۷۰ درصد قیمت کشورهای مشترک‌المنافع آسیای میانه CIS اعلام کرد. این مساله در حالی رخ داده است که در گذشته و با تصویب هیات دولت قیمت پایه شمش فولاد در ایران معادل 80 درصد نرخ فولاد در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) تعیین شده بود.
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *