اخبار

رونالدو چهار میلیارد دلار به کوکاکولا ضرر زد | ورزش | DW


برداشتن دو بطری کوکاکولا توسط کریستیانو رونالدو در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در چارچوب رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا موجب سقوط چهار میلیارد دلاری قیمت سهام این غول عرضه نوشیدنی‌ شد.  کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال که به عنوان فردی متعصب در زمینه سلامتی مشهور است، نظر خود را در مورد نوشابه گازدار به صراحت توضیح داد. رونالدو ۳۶ ساله روز دوشنبه ۲۴ خرداد (۱۴ ژوئن) در کنفرانس خبری پیش از بازی پرتغال مقابل مجارستان در بوداپست، بطری‌های کوکاکولا را از روبروی خود برداشت و در ادامه با بالا بردن یک بطری آب به پرتغالی گفت: «آگوا» [به معنی آب].  به نظر می‌رسد او با این حرکت می‌خواسته مردم را ترغیب کند به جای نوشیدنی‌های گازدار، آب را انتخاب کنند.  قیمت سهام کوکاکولا تقریباً بلافاصله پس از این حرکت رونالدو با افت یک و شش دهم درصدی از ۵۶ دلار و ۱۰ سنت به ۵۵ دلار و ۲۲ سنت کاهش یافت. ارزش بازار کوکاکولا از ۲۴۲ میلیارد دلار به ۲۳۸ میلیارد دلار رسید که افتی ۴ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد.  کوکاکولا، یکی از حامیان مالی رسمی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد “هر کس حق  دارد نوشیدنی خود را با توجه به سلیقه و نیاز‌ش انتخاب کند”. سخنگوی مسابقات نیز در واکنش به این اتفاق گفت: «هنگام ورود به کنفرانس‌های مطبوعاتی، به بازیکنان به همراه کوکاکولا معمولی و بدون قند، آب نیز پیشنهاد می‌شود.» رونالدو یکی از محبوب‌ترین بازیکنان فوتبال جهان است و در شبکه اجتماعی اینستاگرام حدود ۳۰۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.   او روز سه شنبه ، در پیروزی سه بر صفر پرتغال برابر مجارستان دو گل به ثمر رساند و با مجموع ۱۱ گل زده در دوره‌های مختلف بالاتر از میشل پلاتینی فرانسوی، عنوان رکوردار گلزنی در مسابقات قهرمانی اروپا کسب کرد.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم‌های ملی فوتبال آلمان (پیراهن سفید) و فرانسه شامگاه سه‌شنبه ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) در اولین دیدار گروهی خود در این دوره از مسابقات جام ملت‌های اروپا به مصاف هم رفتند. پیکار دو تیم با توجه به محدودیت‌های کرونایی در حضور ۱۴ هزار تماشاگر در ورزشگاه آلیانتس مونیخ برگزار شد؛ ورزشگاهی که در حالت عادی ۷۵ هزار نفر را در دل خود جای می‌دهد.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه این سی‌ودومین پیکار دو تیم محسوب می‌شد. در ۳۱ دیداری که پیش از آن میان دو تیم انجام گرفته بود، آلمان ۱۰ بار و فرانسه ۱۴ بار پیروز شدند. هفت دیدار نیز با تساوی به پایان رسید. تصویر: تلاش تونی کروس، هافبک باتجربه آلمان برای عبور از پوگبا، ملی‌پوش فرانسه.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی آلمان با توجه به برگزاری این دیدار در ورزشگاه آلیانتس مونیخ از امتیاز میزبانی برخوردار بود. تصویری از طرفداران ملی‌پوشان آلمان.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه طرفداران تیم ملی فوتبال فرانسه نیز بخش‌هایی از استادیوم آلیانتس مونیخ را به خود اختصاص داده بودند. حدود ۳ هزار نفر از ۱۴ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه از هواداران ملی‌پوشان فرانسه بودند.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه این آخرین تورنمنتی است که در آن یوآخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان هدایت این تیم را برعهده دارد. کسب عنوان قهرمانی فوتبال جهان در سال ۲۰۱۴ بزرگترین افتخاری است که لوو در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه آبی‌پوشان فرانسه بازی را محتاطانه آغاز کردند، اما آرام‌آرام بر فشار خود بر آلمان افزودند و در عرض یک ربع نخست بازی دو بار خطرآفرین شدند. تصویری از تلاش بازیکان آلمان برای مهار پوگبا، هافبک پرتوان تیم ملی فرانسه.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه فرانسویان پس از دو حمله ناموفق توانستند در دقیقه ۲۰ بازی دروازه حریف را باز کنند. هرناندز، مدافع فرانسه که در پی دریافت پاسی از پوگبا به محوطه جریمه نفوذ کرده بود، سانتری تیز روانه دروازه آلمان کرد و ماتس هوملز (پیراهن سفید)، مدافع آلمان در تلاشی ناموفق توپ را درون دروازه خودی جای داد.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تصویری از گل اول فرانسه به آلمان از زاویه‌ای دیگر و تلاش ناموفق مانوئل نویر (چپ)، دروازه‌بان تیم ملی آلمان برای جلوگیری از بازشدن دروازه‌اش.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تصویری از شادی ملی‌پوشان فرانسه از باز شدن دروازه آلمان.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی آلمان پس از گل نسبتا زودهنگام فرانسه درصدد جبران گل برآمد، اما تلاش‌های بازیکنان آلمان چندان خطرآفرین نبود و نیمه نخست در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود فرانسه پایان یافت.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی فرانسه در آغاز نیمه دوم توانست کنترل بازی را در دست گیرد و هم از فشار آلمان جلوگیری کند و هم با حملات سریع خطرآفرین شود. تصویر: تلاش تونی کروس (شماره ۸)، هافبک آلمان برای مهار کانته (شماره ۱۳) ملی‌پوش فرانسه.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی فرانسه در دقیقه ۵۲ در یک قدمی گل دوم قرار داشت، اما شوت رابیو که به محوطه جریمه نفوذ کرده بود، پس از برخورد با تیر عمودی به خارج رفت. لحظاتی بعد این تیم آلمان بود که فرصتی فوق‌العاده دست یافت. سرژ گنابری (تصویر) در محوطه جریمه فرصتی شلیک شوت را یافت، اما ضربه او با فاصله‌ای کم از روی دروازه فرانسه گذشت.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه در دقیقه ۶۶ بازی در حالیکه آلمان فشار خود بر حریف را بیشتر کرده بود، کیلیان مباپه (پیراهن تیره)، ملی‌پوش فرانسه به فرصتی عالی دست یافت و توپ را با شوتی دقیق درون دروازه آلمان جای داد، اما داور خط آفساید گرفت و گل دوم فرانسویان را معتبر ندانست.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی آلمان اگر چه در نیمه دوم در اکثر موارد مالکیت توپ را در اختیار داشت و در تلاش حمله بر دروازه فرانسه بود، اما انسجام و هوشیاری فرانسه در نهایت سبب شد که این تلاش‌ها در نهایت بی‌نتیجه بماند.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه ملی‌پوشان فرانسه پنج دقیقه مانده به پایان بازی در پی یک ضدحمله به موقعتی استنثنایی دست یافتند و بار دیگر توپ را درون دروازه آلمان جای دادند، اما داور پس از کنترل تصاویر ویدیویی بار دیگر سوت آفساید زد و نتیجه بازی همچنان یک بر صفر ماند.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تصویری از گل آفساید کریم بنزما (راست)، مهاجم فرانسه در دقایق پایانی دیدار تیمش مقابل آلمان.
جام ملت‌های اروپا؛ شکست یک بر صفر آلمان از خروس‌های فرانسه تیم ملی فرانسه در دیدار بعدی به مصاف مجارستان می‌رود. این در حالی است که ملی‌پوشان آلمان در پیکار بعدی خود رویاروی تیم ملی پرتغال قرار می‌گیرند؛ تیمی که در اولین دیدار با نتیجه سه بر صفر مجارستان را شکست داد. تصویری از یکی از حملات ناموفق آلمان بر دروازه فرانسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *