اخبار

سافتی من – افزایش سرانه بودجه بر اساس تناسب جمعیت استبه گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رییس مجلس شورای اسلامی که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: استان تهران در حوزه بودجه بهداشت و درمان از سرانه اندکی برخوردار است و تنها هشت دهم میلیون ریال به ازاء هر نفر به ساکنان این استان اختصاص پیدا کرده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: استان تهران از نظر بودجه بهداشت و درمان بیست و نهمین استان کشور است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سالانه ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به استان تهران، نیاز است که سرانه بودجه بر اساس تناسب جمعیت برای احداث فاضلاب، ساخت بیمارستان و انتقال آب اختصاص پیدا کند.
استاندار تهران با اشاره به وضعیت شهرستان‌های جنوب شرق تهران گفت: این چهار شهرستان از سرعت جمعیت بالاتری نسبت به استان تهران برخوردار بوده به گونه‌ای که اگر سرعت رشد جمیت در استان تهران ۱.۲۴ باشد این سرعت در شهرستان‌های ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت ۱.۷۳ درصد است.
این مسئول جمعیت قرچک را بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۲۶۹ هزار نفر، پیشوا ۸۶ هزار نفر، پاکدشت ۳۵۰ هزار نفر و ورامین را ۲۸۳ هزار نفر اعلام کرد.
محسنی بندپی ادامه داد: از مجموع ۱۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان تهرات، ۴۴ درصد به میزان ۸۶ هزار هکتار در شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران قرار دارد.
وی ساکنین روستایی استان تهران را ۶ درصد و در شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران ۲۴ درصد اعلام کرد.
استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر ۵۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی ثبت شده در استان تهران سکونت دارند که پیش بینی می شود که کل این افراد، یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ‌باشند.
وی از احیای منابع آبی و انتقال آب از سد ماملو به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران به عنوان یکی از اقدامات مناسب در این حوزه اعلام کرد و افزود: طرح انتقال ۳۰ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی از سد ماملو با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این حوزه در حال اجرا است.
محسنی بندپی یادآور شد: پروژه انتقال آب جنوب تهران به دشت ورامین، یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان تهران است که با اجرای آن ۲۸۳ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دشت ورامین منتقل می‌شود که از این میزان، ۳۰ میلیون مترمکعب برای ری و مابقی به چهارشهرستان جنوب‌شرق تهران اختصاص پیدا می‌کند.
وی از نیاز پیشوا به بیمارستان، تکمیل کمربندی پاکدشت و اجرای خط مترو به عنوان اولویت شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *