شرایط عرضه هایما در بورس کالا چیست؟/ اختلاف قیمت 517 میلیون تومانی با بازار

به گزارش سافتی من، تالار خودروی بورس کالا فردا، چهارشنبه 30 آذر 1401، میزبان 2000 هایما S7 سفید رنگ است. این خودرو با قیمت پایه 743 میلیون تومان روی تابلوی معاملات خواهد رفت. یعنی اختلاف 517 میلیون تومانی با قیمت بازار و تفاوت 181 میلیون تومانی با نرخ کارخانه. موعد تحویل این خودرو 27 اسفند جاری است.
همزمان قرار است از گروه خودروسازی سایپا نیز 2000 دستگاه خودرو شاهین سفید در بورس کالا عرضه شود. قیمت پایه این محصول 304 میلیون تومان اعلام شد که به ترتیب با نرخ بازار و کارخانه اختلاف 196 میلیون و 40 میلیون تومانی دارد. این خودرو دو روز زودتر از هایما یعنی 25 اسفند تحویل خریداران می‌شود.

شرایط خرید هایما از بورس کالا
متقاضیان این دو خودرو باید 50 درصد از مبلغ را فردا واریز کنند.  همچنین هر کد ملی (خریداران حقیقی) مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کدهای عرضه‌شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک خودرو بوده و خریدار باید سن ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که  در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.
خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به سایت esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود.

متقاضیان علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های جانبی اقدام کنند.
این هزینه‌ها شامل بیمه، شماره‌گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ چهار میلیون و ۳۷۱ هزار و ۳۱۰ تومان به علاوه ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی که بر اساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.
بدیهی است در صورت عدم واریز هزینه‌های فوق حداکثر تا پنج روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد. امکان انتخاب رنگ مشکی آبنوس در زمان تکمیل وجه نیز وجود دارد.
برای مطالعه بیشتر خبر سود خرید هایما و شاهین از بورس کالا چقدر است؟ را در سافتی من بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *